Japoniškas žaidimas KENDAMA
.
.
Kendama žaidimas atsirado Japonijoje jau 1777 metais. Šis žaidimas Japoniją pasiekė iš vakarų. Kendama atsirado iš 16a. Prancūzų žaidimo “bilboquet”. Tuo metu Nagasakis buvo vienintelis užsienio prekybai atviras uostas. Pranešama, kad kendama iš pradžių buvo savotiškas suaugusiųjų gėrimo žaidimas – suklydęs žaidėjas buvo priverstas gerti daugiau. Žaidimas išpopuliarėjo Edo laikotarpiu.
XX amžiaus pradžioje žaidimas turėjo du šoninius puodelius ir buvo vadinamas jitsugetsu rutuliu (日月 ボ ー ル). Tai reiškia „saulės ir mėnulio rutulys“, pavadintas taip, kad rutulys vaizduoja saulę ir taurės yra panašios į pusmėnulio mėnulį. 1919 m. Hamaji Egusa pateikė paraišką patentuoti žaislą „kamuolys ir taurė“. Jis buvo išduotas 1920 m. Žaislo dydis ir proporcijos vėliau buvo pakeisti.
Hatsukaichi miestas Hirošimos prefektūroje laikomas modernaus Japonijos Kendama žaidimo gimtine. Dabartinis konkurso dizainas yra kilęs iš Issei Fujiwara modelio, kuriame kryžminėje dalyje buvo padarytos virvutės skylės. Nuo jo pagrindinio dizaino nedaug nukrypta, išskyrus tai, kad rankenėlė tapo labiau suapvalinta, siekiant sumažinti medienos skaldą.
Taip pat Fujiwara įkūrė Japonijos Kendama asociaciją, kuri nustatė žaidimo taisykles, dabar naudojamą vertinimo sistemą ir organizavo varžybas. Kad žaidimas būtų tinkamas naudoti varžybose, JKA standartizavo ir pačią kendama. 2000-aisiais metais kendama išpopuliarėjo už Japonijos ribų. 2006 m.
Buvo įsteigta KendamaUSA ir Britanijos Kendama asociacija. Jie pradėjo reklamuoti kendama Šiaurės Amerikoje ir Europoje, ypač žongliravimo ir riedučių bendruomenėse.
Taip pat 2010 m. Buvo įkurta „Sweets Kendamas“. „Sweets Kendamas” ėmė remti tam tikrus žaidėjus, paprastai jaunus vyrus, kurie, pasitelkę savo kūrybiškumą, pradėjo nustatyti standartą įvairiais „kendama“ naudojimo būdais.
Tarp šių žaidėjų buvo Cristianas Fraseris, Williamas Penmanas, Maxas Norcrossas. Kai žaidėjai visame pasaulyje pradėjo platinti vaizdo įrašus internete, „kendama“ toliau augo ir išsišakojo, sudarydama savo pasaulinę bendruomenę.
Daugelį tų vaizdo įrašų galite pamatyti „Downspike“ – forume ir žiniasklaidos centre, skirtoje tarptautiniams „Kendama Play“. Dabar šis žaidimas populiarus visame pasaulyje, taip pat sparčiai populiarėja ir Lietuvoje.